Szanse według Betsite.pl |
62% | 12% | 26% |
Zapowiedź meczu: Jagiellonia BiaÅ‚ystok vs Górnik Zabrze. Typy, zakłady i kursy na Jagiellonia BiaÅ‚ystok - Górnik Zabrze.
Jagiellonia Białystok stanie w szranki z Górnikiem Zabrze. Faworytem są podopieczni Tomasza Hajty, za którymi oprócz silnej kadry przemawia także atut własnego boiska, ale zabrzanie już w 1 kolejce udowodnili, że potrafią wygrywać na wyjeździe z teoretycznie lepszym rywalem. Zapowiada się zatem bardzo ciekawe spotkanie.
„Jaga†w swoim pierwszym spotkaniu nie zachwyciła, ale ostatecznie zdobyła 3 punkty. Przed meczem piłkarze Jagielloni byli zdecydowanym faworytem w starciu z Podbeskidziem. Futbol bywa jednak przewrotny, o czym piłkarze z Białegostoku przekonali się już w ... 1 min. meczu. Wtedy to bowiem Fabian Pawela dał prowadzenie gościom. „Jaga†długo nie mogła znaleźć recepty na pokonanie bramkarza Podbeskidzia, ale cały czas walczyła i została za to nagrodzona. Najpierw gola strzelił Dawid Plizga, a potem Norambuena i na stadionie zapanowała ekstaza. Podobnych doznań kibice oczekują także dzisiaj. Warto zaznaczyć, że „Jaga†kończyła ten mecz w 10-kę (czerwona kartka dla Macieja Makuszewskiego), a mimo to nie dała sobie wydrzeć cennego zwycięstwa. Dzisiaj nie wiadomo, czy zagra Tomasz Frankowski. Doświadczony napastnik w meczu z Podbeskidziem uderzył jednego z zawodników rywali i dopiero kilka godzin przed meczem Komisja Ligi ma zdecydować, czy było to celowe, czy zupełnie przypadkowe.
Górnik natomiast przystąpi do meczu z Jagiellonią jeszcze silniejszy kadrowo, niż tydzień temu. Do składu wraca Aleksander Kwiek, który w poprzednim sezonie był jednym z najlepszych piłkarzy zabrzan. Pomocnik drużyny Adama Nawałki w przedmeczowym wywiadzie zdawał sobie sprawę, że mecz z Jagiellonią będzie trudny, ale jego drużyna na pewno jest w stanie powalczyć o 3 punkty. Zabrzanie mają już za sobą wygraną z Piastem Gliwice 2-1. Zwycięstwo to jest o tyle cenne, że zostało odniesione na wyjeździe. Kapitalne recenzje zebrał po tamtym spotkaniu Arkadiusz Milik. Angielscy komentatorzy (od tego sezonu T-Mobila Ekstraklasa jest pokazywana na Wyspach Brytyjskich) dziwili się nawet, czemu taki zawodnik nie jest powoływany do kadry. Zabrzanie są podbudowani i jadą do Białegostoku po komplet punktów. Faworytem bukmacherów jest jednak Jagiellonia, która wygrała ostatni mecz pomiędzy tymi ekipami (było wtedy 2-1). Za jej zwycięstwo najwięcej płaci pinnacle (1.97). Ten sam bukmacher wystawił także najlepszy kurs na wiktorię zabrzan – 4.44. Remis najkorzystniej jest obstawić w bet365 (3.40). |
Szanse według użytkowników LigaTyperów.pl |
Jagiellonia Białystok: 59% | Remis: 22% | Górnik Zabrze: 19% |
";
Handicap | Bukmacher | Jagiellonia Białystok | Bukmacher | Górnik Zabrze |
-0.5 | bet365 | 2.15 | pinnacle | 1.79 |
Under/Over | Bukmacher | Under | Bukmacher | Over |
2.5 | bet365 | 1.62 | bet365 | 2.25 |
Statystyki Jagiellonia Białystok |
Forma w ostatnich 6 meczach u siebie |
W-W-W-W-W-W |
Średnia goli w ostatnich 6 meczach u siebie |
Strzelonych | 2.17 | Straconych | 0.67 |
Średnia goli w ostatnich 6 meczach u siebie, oraz w ostatnich 6 meczach na wyjeździe |
Strzelonych | 1.42 | Straconych | 1.34 |
Ilość meczów z rzędu na własnym boisku |
Bez porażki | 6 | Bez utraty gola | 0 |
Mecze u siebie | Mecze na wyjeździe |
Zwycięstwa | 1/1 | Zwycięstwa | 0/0 |
Remisy | 0/1 | Remisy | 0/0 |
Porażki | 0/1 | Porażki | 0/0 |
Statystyki w tabeli | Gole w tabeli |
Ilość Meczów | 1 | Strzelone | 2 |
Ilość Punktów | 3 | Stracone | 1 |
Miejsce | 7 | Bilans | 1 |
|
Statystyki Górnik Zabrze |
Forma w ostatnich 6 meczach na wyjeździe |
W-L-L-D-L-W |
Średnia goli w ostatnich 6 meczach na wyjeździe |
Strzelonych | 1.17 | Straconych | 1.17 |
Średnia goli w ostatnich 6 meczach u siebie, oraz w ostatnich 6 meczach na wyjeździe |
Strzelonych | 1.42 | Straconych | 0.75 |
Ilość meczów z rzędu na wyjeździe |
Bez porażki | 1 | Bez utraty gola | 0 |
Mecze u siebie | Mecze na wyjezdzie |
Zwycięstwa | 0/0 | Zwycięstwa | 1/1 |
Remisy | 0/0 | Remisy | 0/1 |
Porażki | 0/0 | Porażki | 0/1 |
Statystyki w tabeli | Gole w tabeli |
Ilość Meczów | 1 | Strzelone | 2 |
Ilość Punktów | 3 | Stracone | 1 |
Miejsce | 8 | Bilans | 1 |
|
Analiza: Jagiellonia BiaÅ‚ystok - Górnik Zabrze | Typ: 1 | Bukmacher: pinnacle | Kurs: 2.08 | Już dzisiaj o 20.30 w Białymstoku zostanie rozegrane drugie spotkanie 2. kolejki T-Mobile Ekstraklasy. Naprzeciwko siebie staną 11-ki miejscowej „Jagi†i Górnika Zabrze. Wydaje mi się, że w tym spotkaniu warto zagrać, że wygrają piłkarze Tomasza Hajty.
W pierwszej kolejce Jagiellonia Białystok nie bez problemów pokonała Podbeskidzie Bielsko Biała 2-1, ale pokazała w tym meczu niesamowity charakter i zaangażowanie. Gracze z północy Polski przegrywali od 1 min. meczu, a mimo to potrafili wygrać cały mecz 2-1. Udźwignęli oni rolę faworyta i ze stanu 0-1 wygrali spotkanie, a to w polskiej T-Mobile Ekstraklasie często się nie zdarza. Dzisiaj wydaje mi się, że szkoleniowiec Tomasz Hajto nakaże swoim piłkarzom roztropniejszą grę w defensywie i odważniejszą grę w ataku, aby nie narażać swoich kibiców na podobne doznania, co w ubiegłą sobotę. Kadrowo Jagiellonia jest sporo lepsza od zabrzańskiego Górnika. Może poza pozycją bramkarza w każdej formacji ma lepszych piłkarzy, niż Górnik. Zabrzanie w tym sezonie nie mają wysokich aspiracji, natomiast Jagiellonia ma nawet walczyć o podium.
Zabrzanie w pierwszej kolejce długo przegrywali z Piastem Gliwice 1-0, ale im też udało się całkowicie odwrócić losy spotkania i wygrać 2-1. Na pewno pomógł im w tym fakt, że Piast Gliwice musiał grać w 10-kę. Po tym wydarzeniu Górnik zwietrzył swoją szansę i ostatecznie wygrał z gliwiczanami. Do tego momentu to gracze Marcina Brosza byli lepsi na murawie. Piast pewnie gdyby nie ta kartka i poważne osłabienie wygrałby mecz z Górnikiem. Dzisiaj jednak Jagiellonia, która wyciągnęła wnioski ze swojego poprzedniego meczu nie powinna pozwolić zaistnieć w tym meczu zabrzanom. Górnik słynie z dobrego przygotowania motorycznego, ale umiejętności piłkarskie i atut własnego stadionu są po stronie Jagielloni Białystok. „Jaga†jest znana z tego, że u siebie jest bardzo dobrą drużyną i zdobywa w Białymstoku zdecydowaną większość swoich punktów.
W poprzednim sezonie Jagiellonia Białystok u siebie wygrała z Górnikiem Zabrze 2-1. W 2011r. „Jaga†wygrała 2-0. Wydaje mi się, że dzisiaj scenariusz tego meczu będzie podobny. Jagiellonia ruszy do odważnych ataków, a naprawdę ma kim to czynić. Nawet absencja Tomasza Frankowskiego nie powinna znacząco wpłynąć na jakość gry ofensywnej „Jagiâ€. Obstawiam, że gracze Hajty w całym meczu wygrają 3-0. | Autor: KrzysiekR |
Analiza: Jagiellonia BiaÅ‚ystok - Górnik Zabrze | Typ: over 2.5 | Bukmacher: bet365 | Kurs: 2.25 | Ciekawie zapowiada się spotkanie Białostockiej Jagiellonii ,która podejmie u siebie Górnik Zabrze.Jagiellonia ma za sobą bardzo dobrą rundę wiosenną minionego sezonu,a tam "Jaga" urwała punkty Legii,Lechowi i Wiśle ,jej atutem jest gra na własnym boisku,bo na 15 spotkań ,aż 10 razy odniosła zwycięstwo,2 razy zremisowała i 3 razy przegrała ,zdobywała ponad 1,5 bramki w meczu i gdyby nie taka słaba dyspozycja wyjazdowa,to Jagiellonia mogła walczyć o najwyższe cele.W zespole widać już "rękę" Tomasza Hajty,który stworzył naprawdę dobrą drużynę.Sprowadził takich piłkarzy jak:Michał Pazdan,Filip Modelski,Tomasz Zahorski,Ugochukwu Ukah i Jakub Słowik,zatem siła ofensywna i defensywna wzrosła,a nie zapominajmy,że w drużynie są także boczni pomocnicy Makuszewski-Kupisz i na "szpicy" Frankowski,który niestety dzisiaj nie zagra."Jaga" wygrała także w Pucharze Polski aż 1:8! z Sokołem Ostrada i zremisowała w przedsezonowym sparingu 1:1 z silnym Besiktasem.W pierwszej kolejce "Jaga" pokonała po dobrym meczu Podbeskidzie 2:1.Zespół Górnika także dobrze spisuje się w lidze Polskiej,w pierwszej kolejce pokonał Gliwicki Piast 1:2.W składzie jest wielu ofensywnych zawodników jak Milik,Przybylski,Mączyński,Wodecki czy Skorupski.Górnik na wyjazdach słabo się spisywał ,na 15 meczów tylko 2 zwycięstwa,5 remisów i 8 porażek,zespół tracił 1.33 bramki w meczu.W pucharze Polskii "Górnicy" wygrali z Flotą Świnoujście.Mecze bezpośrednie nie przekonują ,aby postawić na over 2.5 bramki w dzisiejszym meczu(ostatni wynik 2:1,a wcześniej m.in.2:0,1:0.),ale patrząc po wynikach I kolejki T-Mobile Ekstraklasy,można jednak postawić trochę pieniędzy.W składach jest wielu zawodników co potrafią zdobywać bramki ,a dzisiaj "Jaga" bez Makuszewskiego i Frankowskiego będzie osłabiona co może wykorzystać Górnik ,który z Milkiem na czele zdobędzie co najmniej 2 bramki,a do nich "Jaga" dorzuci także co najmniej 1 i zobaczymy dzisiaj ciekawe spotkanie z wieloma golami. | Autor: maniek_1995 |
Ocena popularności meczu 4.0
Ilość analiz 3
|
| |
|