Zapowiedź meczu: Cordoba vs Barcelona. Typy, zakłady i kursy na Cordoba - Barcelona.
Jeśli na placu gry mierzą się ze sobą pierwsza i ostatnia ekipa danej ligi, to każdy inny wynik, niż pewny triumf liderów będzie bardzo dużą niespodzianką. Tak powinno być też w potyczce pomiędzy Cordobą CF, a FC Barceloną. Kogo może w tym meczu zabraknąć? Ostatnio w ekipie gospodarzy nie mógł zagrać Iago Bouzon. Tymczasem Borja Garcia Freire pauzował za kartki. W szeregach „Dumy Katalonii” aktualnie nie ma żadnych kłopotów kadrowych.
Sporą sensacją będzie już nawet to, że podopieczni Jose Antonio Romero mogliby strzelić pierwszą bramkę w tym spotkaniu (kurs 5.45 w bukmacherze ComeOn). Wydaje się, że los zawodników z Kordoby jest już przesądzony i to nie tylko w tym spotkaniu. W minionej kolejce ligowej zawodnicy beniaminka mierzyli się na swoim terytorium z Athletic Bilbao. Baskowie skromnie triumfowali 1-0 (samobójcze trafienie Deivida) i zainkasowali 3 punkty. Po tej porażce podopieczni Jose Antonio Romero zajmują ostatnie miejsce w ligowej tabeli hiszpańskiej Primera Division. Po 33. seriach gier zawodnicy z Kordoby mają na swoim „liczniku” zaledwie 20 punktów, na który złożyły się 3 zwycięstwa, 11 remisów i 19 porażek. Całościowy bilans bramkowy beniaminka to 21 goli strzelonych i 52 stracone. W meczach „domowych” podopieczni Jose Antonio Romero grali w tej ligowej kampanii 17 razy. Jak na razie piłkarze tej drużyny odnieśli zaledwie ... jedną wiktorię (2-0 z Granadą CF). Poza tym mają w swoim dorobku 6 remisów (1-1 z SD Eibar, 0-0 z UD Levante, 0-0 z Deportivo La Coruna, 1-1 z Realem Sociedad, 0-0 z Espanyolem Barcelona i 1-1 z Celtą Vigo) i 11 porażek (0-1 z Athletic Bilbao, 0-2 z Elche CF, 0-2 z Atletico Madryt, 1-2 z Getafe CF, 1-2 z Valencią CF, 1-2 z UD Almeria, 1-2 z Realem Madryt, 0-2 z Villarrealem CF, 1-2 z Malagą CF i 1-3 z Sevillą FC). Natomiast w minionym sezonie ligowym gracze tej ekipy rywalizowali w roli „gościa” 21 razy (w Segunda Division - przyp. red). Ostatecznie piłkarze z Kordoby zanotowali 9 wiktorii (3-1 z AD Alcorcon, 2-0 z Gironą FC, 4-2 z Herculesem Alicante, 3-1 z CD Numancią, 1-0 z Ponferradiną, 2-0 z rezerwami Realu Madryt, 2-0 z Recreativo Huelva, 1-0 z Sabadell FC oraz 1-0 z Teneryfą), 7 podziałów „oczek” (1-1 z Deportivo Alaves, 0-0 z Realem Jaen, 1-1 z CD Lugo, 0-0 z RCD Mallorcą, 1-1 z CD Mirandes, 1-1 z Realem Murcią oraz 0-0 ze Sportingiem Gijon) i 5 porażek (1-2 z rezerwami FC Barcelony, 0-2 z Deportivo La Coruna, 0-2 z SD Eibar, 0-1 z UD Las Palmas i 1-2 z Realem Zaragozą). W 5. ostatnich meczach ligowych podopieczni Jose Antonio Romero odnieśli 0 wygranych, 2 podziały „oczek” oraz 3 przegrane. Jak na razie najlepszym strzelcem w tej drużynie jest Nabil Ghilas, który zdobył w sumie 7 bramek.
Gracze z Barcelony przed kilkoma dniami mierzyli się w derbach tego miasta z Espanyolem. Ostatecznie obecni wicemistrzowie Hiszpanii pewnie triumfowali 2-0 (Neymar Junior, Lionel Messi). Warto zaznaczyć, że czerwone kartki w tym spotkaniu obejrzeli Jordi Alba i Hector Moreno, który zobaczył 2 żółte kartoniki. Aktualnie podopieczni Luisa Enrique zajmują pierwsze miejsce w ligowej tabeli hiszpańskiej Primera Division. Po 33. seriach zmagań Katalończycy zdobyli 81 punktów, na które złożyło się 26 zwycięstw, 3 remisy i 4 porażki. Ogólny bilans bramkowy ekipy z Camp Nou to 91 goli strzelonych i 19 straconych. W spotkaniach wyjazdowych podopieczni Luisa Enrique grali w tym sezonie ligowym 17 razy. Na ten moment wicemistrzowie Hiszpanii odnieśli 12 wiktorii (2-0 z Espanyolem Barcelona, 1-0 z Celtą Vigo, 2-0 z SD Eibar, 3-1 z Granadą CF, 5-2 z Athletic Bilbao, 6-0 z Elche CF, 4-0 z Deportivo La Coruna, 1-0 z Valencią CF, 2-1 z UD Almeria, 2-0 z Rayo Vallecano, 5-0 z UD Levante i 1-0 z Villarrealem CF), 3 remisy (2-2 z Sevillą FC, 0-0 z Getafe CF i 0-0 z Malagą CF) i dwie przegrane (0-1 z Realem Sociedad oraz 1-3 z Realem Madryt). Z kolei w poprzednim sezonie ligowym piłkarze z Barcelony rywalizowali w roli „gościa” 19-krotnie. Finalnie zawodnicy „Blaugrany” zanotowali 11 wygranych (3-2 z Villarrealem CF, 1-0 z Espanyolem Barcelona, 4-3 z Realem Madryt, 4-1 z Sevillą FC, 5-2 z Getafe CF, 4-1 z Betisem Sevilla, 3-0 z Celtą Vigo, 2-0 z UD Almeria, 4-0 z Rayo Vallecano, 3-2 z Valencią CF i 1-0 z Malagą CF), 4 remisy (0-0 z Elche CF, 1-1 z UD Levante, 0-0 z Atletico Madryt i 0-0 z Osasuną Pampeluna) i 4 porażki (0-1 z Granadą CF, 0-1 z Realem Valladolid, 1-3 z Realem Sociedad oraz 0-1 z Athletic Bilbao). W 5. poprzednich meczach w La Liga podopieczni Luisa Enrique odnieśli 4 wygrane, jeden remis i 0 przegranych. Aktualnie najlepszym strzelcem w ekipie z Camp Nou jest Lionel Messi, który zdobył 36 bramek.
W pierwszym spotkaniu tych ekip podopieczni Luisa Enrique - na Camp Nou - ograli rywali z Kordoby aż 5-0 (Pedro Rodriguez, Luis Suarez, Gerard Pique, Lionel Messi dwukrotnie). W sezonie 2012/13 te kluby grały ze sobą dwukrotnie w ramach 1/8 finału Pucharu Hiszpanii. W Kordobie Katalończycy triumfowali 2-0 (Lionel Messi dwukrotnie). Z kolei na Camp Nou zawodnicy „Blaugrany” wygrali aż 5-0 (Thiago Alcantara, David Villa dwukrotnie, Alexis Sanchez dwukrotnie). Teraz internetowi bukmacherzy stawiają na następny triumf piłkarzy „Dumy Katalonii” (kurs 1.11 w ComeOn). Remis w tej firmie został oszacowany na 7.25, a wygrana ekipy beniaminka na 18.75. |